מיינדפולנס (קשיבות) לשיפור איכות החיים

האם אתם רוצים ללמוד לשלוט בלחצי היום יום, לשפר את יכולת הריכוז, למצוא את נתיבים נוספים לשיפור האושר האישי שלכם ואפילו לשפר את איכות השינה שלכם? האם אתם זקוקים למעט שלווה ורוגע או סתם לעצירה ממרוץ החיים?

בקורס מיינדפולנס תקבלו כלים לכל הדברים האלו, ועוד.

בקורס תלמדו:

 • איך לאמן את הקשב, המיקוד והריכוז.
 • איך להפחית מתח, לחץ, עצבים וחרדה.
 • איך להרחיב את יכולת האמפתיה והחמלה.
 • איך לבנות תקשורת בין אישית טובה.
 • איך לאמן את המוח לשחרור מדפוסי חשיבה מזיקים, ולהפחית את השיפוטיות הפנימית

את כל זה נעשה יחד במרחב בטוח ותומך לפיתוח כלים משמעותיים לחיים.

מנחת הקורס – שרון פיירברגר

שרון פיירברגר היא מדריכת מיינדפולנס למבוגרים ונוער, בעלת תואר ראשון בחינוך וספרות אנגלית, תואר שני בהוראת שפות זרות, ובוגרת קורס הכשרת מדריכת מיינדפולנס לנוער וילדים  ממכללת אורנים.

שרון כותבת דוקטורט בנושא ההשפעות של מיינדפולנס על רכישת שפה שנייה, מסוגלות אישית ורווחה נפשית בקרב בני נוער ומעבירה קורסים רבים למורי ולתלמידי בית הספר הריאלי העברי בחיפה. שרון הקימה חדר מיינדפולנס בבית בירם, אליו הולכים מורים ותלמידים לתרגל מיינדפולנס

מי, מה, מתי, היכן?

מהי מתכונת הקורס?:  הקורס יתקיים , במהלך 8 מפגשים שבועיים בני שעתיים כל אחד. 

מועד הפתיחה: 15 במרץ 2023. 

זמני קיום הקורס: בימי רביעי בין השעות 19:00-21:00.

איפה זה יתרחש?: בקמפוס הרוח והרעות. מקום החדר יימסר למשתתפים קרוב למועד תחילת הקורס.

דוגמאות לדברים שכתבו המשתתפים בקורסים עד כה:

להלן דוגמאות לדברים שאמרו  בוגרי הקורסים שהועברו על ידי שרון עד כה:

 • המיינדפולנס מלמד אותי לעצור (לפני תגובות, בתוך המרוץ פשוט לעצור) מכניס הרבה שקט לחיים שלי ומאפשר לי להתמודד טוב יותר עם כל מה שמגיע בקבלה ובחמלה לעצמי.” נועה בר און – יועצת שכבת י"ב.
 • "המפגש עם המיינדפולנס הוא המפגש שלי עם עצמי – עם יכולת ההקשבה שלי לעצמי , עם תשומת הלב שלי לעצמי ועם ההנאה מעצם הנתינה לעצמי . בקורס הרווחתי כלים פרקטיים לחיים שלווים יותר , מאוזנים יותר והכל בתוך מעטפת חמה , מקבלת ומחבקת של שרון . ממליצה בחום לכל אחד ואחת להעניק לעצמו אי של שפיות …." מיקי שוורץ – יועצת שכבת י"א
 • "המיינדפולנס אפשר לי מרחב נשימה ומרחב התבוננות פנימה בתוך העמקה ב-being שלי. המיינדפולנס נתן לי כלים להתמודד עם אתגרים בכלל בתקופה מורכבת  זו בפרט. חשוב שכל איש חינוך יתנסה במיינדפולנס כדי שיוכל להנחיל לתלמידיו גמישות מחשבתית ורווחה נפשית" – חני גרנסקי – מאמנת מורים חדשים, מחנכת ומורה לתנ"ך, בית בירם.
 • "מבקשת להודות לשרון על תרומתה הגדולה להתמודדות שלי עם המשבר האישי שפקד אותי בתחילת השנה. הרגשתי שאני מקבלת מענה רגשי שעוזר לי להתמודד עם הקשיים האישיים והמקצועי. ישר כח. חושבת שכל מורה בבית הספר ייתרם אם יבחר להשתתף בהשתלמות". גלית נגרי – מורה למתמטיקה, בית בירם.  
 • "מיינדפולנס זו השתלמות שלא דומה לשום השתלמות אחרת. זו השתלמות שנוגעת בנפש, ומובילה לשינוי באמצעות אימון התודעה. במיינדפולנס בהובלת שרון האלופה קיבלתי כלים מעשיים אישיים ומקצועיים להגשמת מטרות ולהפחתת לחצים" ליאת שפירא – מורה ללשון, בית בירם. 
 • בקיץ האחרון השתתפתי בהשתלמות מיינדפולנס בהדרכת  שרון פיירברגר.  ההשתלמות פתחה לי צוהר לעולם המיינדפולנס ותרמה לי רבות. הגם שדגש גדול במיינדפולנס הוא על תרגול מדיטציה, אני סבורה שגם מי שפחות נהנה לתרגל מדיטציה ימצא את ההשתלמות מועילה. להלן מספר דוגמאות: בהשתלמות למדנו להיות קשובות לעצמנו וכך להיות יותר מודעות לרגשות המתעוררים בנו בתגובה למצבים בהם אנו נתקלות בחיי היום יום. מודעות זו מסייעת לנו לבחון את תגובותינו ומאפשרת לאמץ דרכי תגובה נוספות ולא לפעול באוטומטיות. למדנו לאמץ חשיבה חיובית ולהעריך את הטוב שבחיינו. בתקופה כמו תקופה הקורונה הסתכלות שכזו היא מתנה אמיתית שנתנה לנו כוח להתמודד עם השינויים הרבים שנכפו עלינו .בזכות ההנחיה הרגישה והמסורה של שרון נוצרה בקבוצה אווירה של פתיחות ותמיכה. בין המשתתפות נוצרו קשרי חברות והקבוצה הפכה להיות קבוצה משתפת ותומכת. כל כך נעים להגיע לבית הספר ולפגוש את חברות הקבוצה !החשיפה למיינדפולנס משפיעה, מאליה, גם על האופן בו אני מתבוננת על הנעשה בכיתה והאופן בו אני משוחחת עם התלמידים .אני ממליצה בחום על ההשתלמות! דינה פיינסוד – מרכזת לימודי אזרחות, בית בירם. 
דילוג לתוכן